poniedziałek, 4 maja 2015

Macadamia na cellulit !

Zaraz, zaraz...czy ja już Wam nie pisałam o moim ulubionym oleju? Aż niemożliwe! Jeżeli nie, już nadrabiam zaległości! Jeżeli tak- chętnie odświeżę Waszą wiedzę na ten orzechowy temat:)

Najpierw w skrócie:

Olej z orzechów  macadamia. (Macadamia ternifolia oil) Doskonały do ciała i twarzy. Można dodawać do kremów, maseczek i peelingów. Wyjątkowo bogaty, o szerokim zastosowaniu:
 
* Ceniony  przede wszystkim za efekt regeneracji skóry suchej i popękanej.
* Bardzo bogaty skład: zawiera wit. A, witaminy z grupy B, lecytynę, fenole, składniki mineralne.
* Doskonały na 'skórkę pomarańczową' (cellulit). Polecam do masaży antycellulitowych.
* Zapobiega poparzeniom słonecznym, łagodzi podrażnienia po opalaniu.
* Ujędrnia, napina, wygładza skórę.
* Doskonały na zmarszczki i zwiotczałą skórę po odchudzaniu. Poprawia owal twarzy.
* Masaże przed i po porodowe. Doskonały dla matki i dziecka.
* Blizny, rozstępy.
* Do masażu, kąpieli.
* Jako baza do aromaterapii.
 Jadalny, o słodkim smaku i lekko orzechowym zapachu.
                        

Teraz trochę się rozwinę:

Makadamia to wysokie drzewo, rosnące w tropikalnych lasach wschodniej i północnej Australii. Wydaje orzechy o bardzo twardej łupinie i smacznym miąższu, który zawiera do 78% tłuszczu. Czas dojrzewania orzechów wynosi ok. 30 tygodni i zbierane są dopiero, gdy spadną na ziemię.
Na początku lat 80-tych o oleju makadamii stało się głośno za sprawą odkrycia jego wyjątkowej biozgodności z ludzką skórą. O tego czasu jest on coraz bardziej popularnym olejem do pielęgnacji skóry i włosów, również kosmetyki z jego udziałem cieszą się coraz większą popularnością. Olej ten jest jadalny, ale większa część produkcji jest przeznaczona właśnie dla celów kosmetycznych.
Olej z makadamii swoją wyjątkowość zawdzięcza bardzo wysokiej zawartości kwasu oleopalmitynowego (omega 7). 
Kwas oleopalmitynowy występuje naturalnie w ludzkiej skórze i jest bardzo skutecznym przeciwutleniaczem, ważnym dla młodego wyglądu, kondycji i zdrowia skóry. Działa antybakteryjnie chroniąc skórę przed infekcjami, leczniczo, wspomaga regenerację komórek, chroni przed szkodliwym działaniem promieniowania UV, utrzymuje nawilżenie i elastyczność skóry. Z wiekiem produkcja kwasu oleopalmitynowego maleje. Ale jego niedobory można uzupełnić stosując na przykład olej z makadamii.

Olej jest również bogatym źródłem skwalenu, naturalnego przeciwutleniacza, który jest składnikiem warstwy lipidowej ludzkiej skóry. Zawiera także znaczne ilości tokotrienolu, jednej z form witaminy E. Substancja ta jest dużo silniejszym antyutleniaczem i dużo lepiej chroni komórki przed wolnymi rodnikami niż tokoferol, podstawowa forma witaminy E. Najnowsze badania pokazują również, że tokotrienol może okazać się skutecznym lekiem w leczeniu nowotworów, ponieważ podawany chorym spowodował zmniejszanie się guzów.

Olej z makadamii ma doskonałe właściwości lecznicze i regeneracyjne, dlatego jest z powodzeniem stosowany w przypadku blizn, oparzeń słonecznych, podrażnień, wyprysku, łuszczycy i drobnych ran. W pielęgnacji skóry jest często podstawą dla produktów przeciwstarzeniowych i przeciwzmarszczkowych.
 Jest to jeden z najlepszych olejów do masażu, aromaterapii i zabiegów spa. W swoich gabinetach stosuję go do masaży antycellulitowych, nawilżających i przeciwzmarszczkowych. Toleruje go każda skóra!
W domu wcieram po każdej kąpieli i-uwierzcie- efekt widoczny już po miesiącu !!


 


GDZIE KUPIĆ SPRAWDZONY,NATURALNY, BIO? 


1 komentarz:

Miło, że zajrzałaś/ zajrzałeś :-) Dziękuję za komentarz. Serdeczności.